Ładowarka bezprzewodowa do samochodu

Bezprzewodowe ładowarki do telefonów komórkowych stały się modne na przestrzeni ostatnich kilku lat. Co ciekawe, wykorzystują one działanie podstawowych praw fizyki, a konkretnie zjawisko powstawania siły elektromagnetycznej, które znane jest ludzkości od prawie dwóch wieków. Ładowanie bezprzewodowe, nazywane również ładowaniem indukcyjnym dużą popularność zdobyło przede wszystkim wśród osób lubiących nowinki technologiczne oraz gadżeciarzy. W pierwszej kolejności powstały ładowarki przystosowane do pracy w domu albo biurze i jako takie zyskały spore grono zwolenników. Z czasem powstał także pomysł, aby stworzyć specjalny model indukcyjnych ładowarek samochodowych. Czym różnią się od tych biurowych?

Rodzaje ładowarek indukcyjnych do samochodu

Istnieją dwa główne rodzaje bezprzewodowych ładowarek przeznaczonych do samochodu. Czym się różnią? Przede wszystkim rodzajem mocowania. W pierwszej grupie znajdziemy podobne do tych biurowych podkładki ładujące oraz ładowarki ze specjalnym uchwytem samochodowym. Do grupy drugiej należą natomiast ładowarki montowane fabrycznie w nowych samochodach oraz ładowarki, które można zainstalować jako wymienny element w konsoli samochodu.

Te drugie są niewątpliwie znacznie wygodniejsze. Ich przewaga polega przede wszystkim na nieobecności wystających kabli łączących ładowarkę ze źródłem zasilania, co stanowi rozwiązanie bardziej estetyczne, a zarazem bezpieczniejsze. Taki fabrycznie montowany dodatek do samochodu jest jednak opcją stosunkowo drogą. W zależności od modelu auta jego koszt wynosi od 1000 do nawet 2000 złotych. Jeśli jednak zależy Ci na takim rozwiązaniu, a na drodze do jego uzyskania stoją niewystarczające środki finansowe, problem rozwiązać może pożyczka gotówkowa.

Na co zwrócić uwagę kupując ładowarkę bezprzewodową?

Przed podjęciem decyzji o zakupie ładowarki indukcyjnej, niezależnie od wybranego przez nas wariantu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. W pierwszej kolejności koniecznie trzeba sprawdzić, czy ładowarka i posiadany przez nas telefon wyposażone zostały w tak zwany standard QI, umożliwiający ładowanie bezprzewodowe. Jeśli którekolwiek z urządzeń go nie posiada, pojawi się problem z kompatybilnością i ładowanie będzie niemożliwe.

Inny ważny aspekt to natężenie prądu, które przekłada się bezpośrednio na to, jak szybko telefon będzie się ładował. Dokonując wyboru, warto również zwrócić uwagę na elementy składowe ładowarki, takie jak silikonowa powłoka antypoślizgowa, chroniąca telefon przed zsuwaniem się lub też dioda kontrolna wskazująca stan naładowania baterii. Dobra ładowarka indukcyjna wcale nie musi kosztować majątku, zazwyczaj jednak im droższa, tym wyższą jakość i więcej funkcji ma do zaoferowania. Przy tymczasowych brakach w budżecie nie zapominajmy o możliwościach, jakie daje pożyczka gotówkowa.

Czy warto?

Ładowarki indukcyjne do samochodu, choć posiadają wiele zalet, nie są pozbawione wad. Wśród najważniejszych wymienić możemy nieco wolniejszy, niż w przypadku tradycyjnych ładowarek, proces napełniania baterii oraz tendencję do szybszego nagrzewania się. Są one także niewątpliwie droższym rozwiązaniem. Jeśli jednak cenimy sobie technologię ładowania bez kabla, a dodatkowo charakter pracy wymaga od nas spędzania wielu godzin w samochodzie, warto pozwolić sobie na taki komfort. W osiągnięciu go z pewnością pomóc może pożyczka gotówkowa.

Redakcja