Pomoc drogowa zastąpi stacjonarny warsztat samochodowy?

Współczesna pomoc drogowa to nie tylko holowanie samochodów lawetą! Obecnie pomoc drogowa wykonuje także naprawy samochodów z dojazdem do Klienta. Zatem czy pomoc drogowa może zastąpić stacjonarny warsztat samochodowy?

Czym zajmuje się pomoc drogowa?

Pomoc drogowa może wykonać znacznie więcej niż tylko holowanie uszkodzonego auta do warsztatu. Nowoczesne firmy świadczące pomoc drogową wyposażone są w lawety , ale także dysponują pojazdami mobilnego serwisu. Oznacza to, że pomoc drogowa może dojechać do Klienta i na miejscu wykonać diagnostykę usterki w aucie oraz naprawić samochód poza stacjonarnym warsztatem.

„Możliwości nowoczesnej pomocy drogowej są bardzo duże. Pomoc drogowa, która dysponuje wykwalifikowanym zespołem mechaników i elektryków samochodowych oraz posiada specjalistyczne pojazdy mobilnego warsztatu jest w stanie naprawić większość awarii w autach poza stacjonarnym warsztatem. Mobilne serwisy wyposażone są w sprzęt, który umożliwia przeprowadzenie naprawy samochodu w każdych warunkach. Oznacza to, że jeżeli w aucie Klienta wystąpiła awaria uniemożliwiająca dalszą jazdę, to nie musi on holować auta na warsztat i oczekiwać na naprawę. Mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Klienta we wskazany adres i naprawić samochód od ręki. Klientem takiej pomocy drogowej może być też każdy, kto z przyczyn losowych nie może lub nie chce dojechać na stacjonarny warsztat np. ma pod opieką dzieci, ma zbyt dużo zajęć, nie ma dogodnego połączenia aby wrócić z warsztatu do domu bez auta, lub zwyczajnie nie chce mu się jechać na warsztat i woli ten czas przeznaczyć na coś innego. Po wezwaniu nowoczesnej pomocy drogowej we wskazany adres, Klient powinien oczekiwać na zjawienie się mechanika lub elektryka w ustalonym czasie. Specjalista po przyjeździe wykona diagnostykę, a następnie naprawi samochód od ręki.” – powiedział Kamil Sieradzki, właściciel firmy Besthol – nowoczesnej pomocy drogowej z Warszawy.

Jakie awarie naprawia nowoczesna pomoc drogowa?

„Najczęściej Klienci wzywają pomoc drogową w sytuacji, gdy auto nie odpala lub ma problemy z rozruchem, gdy auto wydaje niepokojące dźwięki lub gdy zapali się kontrolka na desce rozdzielczej. Bardzo często po przyjeździe do Klienta i po przeprowadzeniu diagnostyki wymieniamy akumulator, alternator, rozrusznik lub pasek. Często zdarzają się zlecenia, w których mechanik musi rozlokować hamulce, usunąć niefabryczny autoalarm lub awaryjnie odpalić auto. Wielokrotnie w skali tygodnia wyjeżdżamy też do osuszania zbiorników paliwa, ponieważ Klienci omyłkowo tankują do auta diesla zamiast benzyny lub odwrotnie. Tego typu usługa zawiera wypompowanie źle zatankowanego paliwa, przepłukanie układu paliwowego odpowiednią mieszanką, przeprowadzenie diagnostyki komputerowej, kasowanie błędów i zatankowanie odpowiedniego paliwa. Ale pomoc drogowa jest w stanie naprawić większość awarii. Jedynym ograniczeniem jest brak hydraulicznych podnośników, które niewątpliwie ułatwiają pracę na stacjonarnym warsztacie, dlatego też pomoc drogowa nie podejmuje się naprawy silnika czy skrzyni biegów na dworze. W takich sytuacjach po diagnostyce wykonujemy holowanie auta na nasz stacjonarny serwis.” – powiedział Kamil Sieradzki z Besthol.

Pomoc drogowa zastąpi stacjonarny warsztat samochodowy?

Pomoc drogowa na pewno nie zastąpi stacjonarnego warsztatu samochodowego, ponieważ istnieją takie naprawy, których pomoc drogowa nie podejmie się na dworze lub w garażu Klienta. Tego typu usługi nie występują jednak zbyt często, dlatego można powiedzieć, że nowoczesna pomoc drogowa jest obecnie alternatywą dla stacjonarnych warsztatów samochodowych.

Redakcja