Zaparowane szyby w samochodzie to zimowa zmora kierowców. Uniemożliwiają natychmiastowy wyjazd autem, ponieważ nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykuje podróży z ograniczoną widocznością. Czy zatem kierowcy już na zawsze muszą pogodzić się z takim stanem rzeczy i czekać cierpliwie aż szyby odparują pod wpływem nawiewu tudzież ściereczki?
Pochłaniacz wilgoci – niezastąpiony element wyposażenia samochodu
Pora jesienno-zimowa często kojarzy się z pluchą i dużą wilgotnością. Te z kolei przyczyniają się do problemów z zaparowanymi szybami w pojazdach. Przy niesprzyjających warunkach na zewnątrz, wystarczy kilka chwil, aby szyby w aucie pokryły się uciążliwą mgiełką. Znasz to uczucie, kiedy wyskakujesz na szybkie zakupy, a potem wracasz do samochodu i musisz czekać kolejnych kilka minut, aż uporasz się z zaparowanymi lub zamarzniętymi szybami? Pora powiedzieć sobie dość i zainwestować w skuteczny środek do walki z wilgocią w samochodzie. Oczywiście można skorzystać z doraźnych sposobów, które pomogą usunąć parę z szyb. Jednak czy nie lepiej jest zapobiegać niż leczyć? Skutecznym sposobem na uniknięcie pojawienia się pary na szybach w aucie jest pochłaniacz wilgoci. To silikażel, znany też jako żel krzemionkowy – naturalny środek w granulkach o bardzo dużych właściwościach absorbujących. Już kilka niewielkich woreczków z silikażelem, umieszczonych w pobliżu szyb, pozwala zapomnieć o problemie jakim jest wilgoć, a w konsekwencji para na szybach i lusterkach.
Dlaczego jeszcze warto stosować pochłaniacz wilgoci w aucie?
Wilgoć w samochodzie nie tylko przyczynia się do zaparowanych szyb. Może spowodować również poważne usterki w elektryce pojazdu, zwarcia i przepalanie elementów elektronicznych. To z kolei stwarza ryzyko unieruchomienia samochodu, a nawet wypadku. Ofiarą nadmiernego zawilgocenia może paść także tapicerka. Kolejnym sygnałem, że w samochodzie zapanowała wilgoć jest nieprzyjemny zapach. Nie warto go lekceważyć, gdyż najczęściej jest to informacja o pojawieniu się drobnoustrojów niebezpiecznych dla zdrowia osób użytkujących samochód. Okazuje się zatem, że zaparowane szyby to wierzchołek góry lodowej, zaledwie jeden z wielu problemów jakie nastręcza zawilgocenie w aucie. Dlatego warto działać zawczasu, zaopatrując się w pochłaniacze wilgoci do samochodu. Dzięki nim i przestrzeganiu zasad dotyczących prawidłowej eksploatacji pojazdu, kierowca dłużej będzie cieszyć się komfortową i bezproblemową jazdą.